Wersje językowe

Pokój Montessori – wnętrze, które wspiera rozwój. Sprawdź, jakie meble kupić

Pokój Montessori – wnętrze, które wspiera rozwój. Sprawdź, jakie meble kupić

Przestrzeń dedykowana dziecku, zaaranżowana w myśl metody Marii Montessori wymaga przemyślanych rozwiązań. Obawiasz się, że wybór akcesoriów dedykowanych najmłodszym jest ograniczony? Niesłusznie! Meble i dodatki dopasowane do potrzeb i możliwości małego człowieka mogą być stylowe, a pokój Montessori – dopracowany w najmniejszym nawet szczególe! Poznaj solidne rozwiązania, w które warto inwestować!

Główne założenia metody Montessori

Zanim zaczniesz kompletować wyposażenie pokoju swojej pociechy, dla uporządkowania wiedzy przypomnij sobie kilka najistotniejszych założeń metody Marii Montessori.

Przede wszystkim dziecko powinno mieć nieskrępowaną możliwość odkrywania otaczającego je świata. Co więcej – powinno angażować się w codzienne czynności zgodnie ze swoimi możliwościami. Dlaczego warto mądrze zaaranżować pokój Montessori? Dlatego, by dziecko mogło samodzielnie sięgać po zabawki i odkładać je na miejsce, korzystać ze swojej garderoby i pracować przy stoliku. Jakie meble powinny znaleźć się w dziecięcym pomieszczeniu? Poznaj cztery najważniejsze pozycje!

1. Biblioteczka

Książki w rozwoju małego dziecka odgrywają ogromną rolę. Jeśli mają służyć Twojej pociesze także bez Twojego udziału, warto zdecydować się na biblioteczkę (tutaj). Starannie zaprojektowana, drewniana i minimalistyczna, pozwala ułożyć książki okładkami do przodu, budząc w dziecku chęć sięgnięcia po kolejną opowieść. Taka forma ekspozycji dodatkowo umożliwia samodzielny wybór pozycji i zachęca do utrzymania ładu i porządku w pokoju. 

2. Regał

Regał w pokoju malucha jest niezbędny (tutaj). Jednak ten, który wybierzesz do pokoju Montessori, powinien być dostosowany do wzrostu i możliwości dziecka, a także wielkości zabawek. Jeśli zależy Ci na rozwoju samodzielności malucha, sięgnij po mebel z odkrytymi półkami. Nie tylko zostanie z Twoją pociechą na długo, ale przede wszystkim pozwoli na swobodne korzystanie z ułożonych na nim zabawek nawet wówczas, kiedy Ciebie nie ma obok! 

3. Szafa na ubrania

Chcesz, by dziecko już po skończeniu pierwszego roku życia ćwiczyło praktyczną umiejętność samodzielnego wybierania ubrań, składania ich i odkładania na miejsce? Zadbaj, by w pokoju malucha znalazła się przystosowana do jego możliwości i umiejętności szafa na ubrania. Nisko powieszony drążek i dodatkowe miejsce na akcesoria to połączenie idealne! Znajdziesz tutaj

4. Krzesełko dla dziecka CUBE HAIR 

Starannie zaprojektowane krzesełko (tutaj) pozwala na samodzielność już siedmiomiesięcznym maluchom! Mebel powstał we współpracy z fizjoterapeutami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jest bezpieczny. Innowacyjna konstrukcja pozwala zachować prawidłową postawę ciała podczas siedzenia, a możliwość połączenia z dedykowanym stoliczkiem pozwolą Ci stworzyć zestaw odpowiedni aż do 2,5 roku życia! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl