Wersje językowe

Moje dziecko spadło z podestu kuchennego!

Moje dziecko spadło z podestu kuchennego!

Moje dziecko spadło z podestu kuchennego

Jest to zdanie, które często słyszymy od naszych klientów. Czemu dzieciaki spadają ze stołków? Czym kierować się w wyborze kitchen helpera, i jak wybrać ten najbardziej bezpieczny – postaramy się odpowiedzieć na wszystkie najważniejsze kwestie.

Czemu dzieci spadają?

Ponieważ od około 1 do 3 r ż. znajdują się w tzw. fazie wrażliwej na ruch. Jest to niezwykły okres w którym instynktownie dążą do rozwoju swojego układu ruchu. Każdego miesiąca dziecko zdobywa nowe umiejętności w motoryce dużej: zaczyna siadać, stawać, poruszać się - eksplorować przestrzeń. Jest to również okres szczególnej wrażliwości na zmysły. Dziecko doskonali wzrok, słuch, smak, węch i czucie. Jednym słowem - chce wszystkiego próbować; doświadczać otoczenia. Stawiamy dzieci na stołki kuchenne, by tę ciekawość zaspokoić i przygotować spokojnie posiłek. Niestety ciekawość świata nie idzie w parze z koordynacją ruchów. Maluchy wspinają się, sięgają po najdalsze przedmioty, nie usiedzą w miejscu - chwila nieuwagi i mamy upadek. Na szczęście jest kitchen helper - produkt, który zabezpiecza dziecko przed upadkiem jednocześnie wychodząc naprzeciw jego potrzebom eksploracji.

Badanie bezpieczeństwa kitchen helpera

Zawsze przed zakupem meble warto sprawdzić czy spełnia on odpowiednie normy. Uwzględniają one wiek, predyspozycje i motorykę dziecka w odniesieniu do użytkowanego mebla. Pomocnik kuchenny musi być stabilny, odpowiednio zabezpieczony, mieć dobrze wyważony środek ciężkości i być malowany atestowanymi farbami. Powstanie kitchen helpera Momiki było bardzo dokładnym procesem powstałym we współpracy z inżynierami i stolarzami. Od początku wiedzieliśmy, że wprowadzimy na rynek produkt zbadany, spełniający wszelkie możliwe normy – w końcu chodzi o najmłodszych! Poprosiliśmy niezależną instytucje, aby sprawdziła nasz produkt, by mieć pewność, że dziecko będzie w nim bezpieczne. Kitchen helper został poddany badaniom w Instytucie Nadzoru Technicznego – samodzielnej jednostce certyfikującej wyroby. Jest to bezstronna, obiektywna instytucja. Pomocnik kuchenny Momiki badany był w laboratorium pod kątem obciążenia, stateczności, stabilności bocznej, przedniej, tylnej. Sprawdzano również utratę równowagi na boki, w przód i tył. A wszystko opierając się na o 3 międzynarodowe normy. Dokumentacja wyrobu, użyte materiały i ich atesty również podlegają sprawdzeniu i ocenie. Kitchen helper przeszedł wszystkie badania i ku naszemu zdziwieniu...wynik okazał się negatywny. Błąd wyszedł w nieodpowiedniej konstrukcji mebla – co tylko potwierdziło nam fakt, że spełnienie takich norm wcale nie jest łatwym zadaniem. Wraz z inżynierem i stolarzami przystąpiliśmy do zmian w meblu, które zapewniłyby pozytywny wynik testu. I udało się. Kitchen helper Momiki przeszedł pozytywnie testy bezpieczeństwa.

Bezpieczny czyli jaki?

Najważniejsza jest jego stabilność, która jest bardzo uzależniona od środka ciężkości. Najgorszymi są te rozwiązani gdzie helper jest wysoki i wąski. Istnieje wówczas ryzyko wywrotowości. kładane pomocniki muszą mieć niezwykle mocny mechanizm blokujący aby zabezpieczyć przez samoistnym składaniem. Kitchen helper powinien być regulowany odpowiednio do wzrostu dziecka, które nie może mieć blatu poniżej pasa. Mebel nie powinien mieć żadnych otworów w które można byłoby wcisnąć palce bądź się zranić. Wszystkie końce i elementy muszą mieć łagodne zakończenia, być odpowiednio wyszlifowane i zaoblone. Istotną kwestią są również farby i rodzaj drewna. To ostatnie powinno zawierać jak najmniejszą ilość formaldehydu i pochodzić z certyfikowanych najlepiej ekologicznych źródeł: normy EN 13986 E1 lub atest CARB ULEF. Użyte farby muszą mieć normy EN 71.3. Jest to konieczne ponieważ maluchy mają z bezpośrednią styczność z farbami i lakierami gryząc, liżąc fragmenty mebla. Niektóre farby nawet przez wiele lat od pomalowania oddają toksyczne opary szkodliwe dla dzieci. Kolejną istotą cechą jest posiadanie odpowiednich zabezpieczeń i barierek dla niemowląt. Dla wielu rodziców zaskoczeniem jest fakt, że meble nie muszą posiadać certyfikatu CE. Jest to bowiem oznaczenie dla zabawek i jest nawet niewskazane by meble były znakowane  ten sposób. Kitchen helper Momiki spełnia wszystkie wymienione restrykcyjne normy i cechy. Kupując go mamy pewność, że dziecko jest w nim bezpieczne. Jednakże warto pamiętać, że żaden mebel nie uchroni dziecka przed niebezpieczną kreatywnością, dlatego obecność rodzica przy dziecku jest najważniejsza. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl