Wersje językowe

O nas

Momiki. Z potrzeby dziecka w zgodzie z naturą. 

 

KONCEPCJA

Momiki to coś więcej niż meble. To koncepcja łącząca harmonię i piękno. Radość z obcowania z naturalnymi materiałami. Minimalizm, który niosąc mniej, daje więcej. Estetyka form i funkcjonalność. To prostota, porządek i ład otoczenia, które przynoszą spokój — zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. A wszystko z potrzeby dziecka w zgodzie z naturą. To wreszcie childhood unplugged, czyli dzieciństwo z dala od prądu, krzykliwej i plastikowej estetyki. Dzieciństwo w najpiękniejszej jego odsłonie. Powołując do życia markę Momiki, chciałyśmy podążać za dzieckiem i jego potrzebami oraz stworzyć dla niego piękną, harmonijną i rozwijającą przestrzeń i otoczenie. 

  

MEBLE zainspirowane metodą Marii Montesori

Meble Momiki zainspirowane są metodą Marii Montessori, która uważała, że odpowiednio zaaranżowane otoczenie może mieć ogromny wpływ na rozwój dziecka. Harmonijny, uporządkowany, pełen piękna świat w pomniejszonej - odpowiedniej dla dziecka - skali, wspiera jego niezależność, poczucie wartości i kreatywność. Dajmy dziecku odpowiednie warunki, otoczenie, meble i przedmioty a zaskoczy nas swoją mądrością, samodzielnością i pewnością siebie. Wszystkie meble powstają w Polsce. Wykonywane są w skupieniu z dbałością o szczegóły. Z szacunkiem dla małych odbiorców i do drewna. Meble powstają ze sklejki z drewna liściastego. Lakierowane są tylko bezpiecznymi dla dzieci farbami i lakierami. Kolorystyka jest stonowana i uwzględnia najnowsze trendy. Prosty design i uniwersalne formy pozwalają na dopasowanie mebli do każdego pokoju dziecka niezależnie od stylu. Opieka merytoryczna certyfikowanego pedagoga Montessori oraz fizjoterapeuty daje nam pewność, że meble są funkcjonalne i odpowiadają na potrzeby dzieci. 

 

TRZY SŁOWA

Nazwa Momiki to akronim od charakteryzujących markę słów: Montessori, Minimalizm, Kids. Ta abstrakcyjna, ale pojemna nazwa o dziecięcym brzmieniu zawiera to, co dla nas ważne; Momiki to koncepcja, Momiki to nasze dzieci i meble projektowane dla nich. Wpadła nam w ucho i bardzo ją lubimy. Wszystkie meble wykonane są ze sklejki liściastej, dlatego w logo marki znalazł się liść — nasz znak rozpoznawczy. Uwielbiamy naturalne materiały, drewno i rośliny i wierzymy, że w ich otoczeniu dzieci wspaniale się rozwijają.

  

MAŁŻEŃSTWO Z PASJĄ

Oczekiwanie dziecka, długie spacery z wózkiem, pasja do dobrego wzornictwa, drewna, natury i fascynacja rozwojem dziecka — to wszystko zainicjowało markę Momiki. Mama pedagog i tata stolarz połączyli siły i spełnili pragnienie, by stworzyć coś, czego zabrakło dla ich dzieci. Pomysł urodził się więc wraz z naszymi dziećmi, później pełzał, raczkował, aż w końcu postawił pierwsze kroczki — prosto w Wasze ramiona. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl