Wersje językowe

Domowy plac zabaw dla dzieci – czy warto w niego zainwestować?

Domowy plac zabaw dla dzieci – czy warto w niego zainwestować?

Każdy wie, że ruch oraz zabawa odgrywa kluczową rolę w rozwoju naszego dziecka. Dzieci potrzebują miejsca, w którym z jednej strony będzie bezpiecznie a z drugiej pozwoli ono na aktywność fizyczną i zabawę niczym na podwórku. Oczywiście, że najlepiej jest szaleć na dworze – nie ma nic lepszego niż świeże powietrze oraz kontakt z naturą, natomiast kiedy pogoda nie sprzyja domowy plac zabaw dla dzieci okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

Spis treści:

  1. Co to jest domowy plac zabaw?
  2. Jaki plac zabaw wybrać do domu?
  3. Korzyści płynące z domowych placów zabaw
  4. Plac zabaw w domu czy w ogrodzie?

Co to jest domowy plac zabaw?

Domowy plac zabaw dla dzieci to drewniana, wolno stojąca konstrukcja, która w łatwy sposób może zostać przeniesiona w inne miejsce. Zajmuje stosunkowo niewiele powierzchni a zabawy daje co niemiara. Plac zabaw w domu ma zazwyczaj o wiele mniejszą przestrzeń niż jego odpowiednik na podwórku, natomiast nie oznacza to, że posiada mniejsze możliwości. Domowy plac zabaw posłuży dziecku z pewnością przez wiele lat, dlatego jest to długoletnia inwestycja. Nawet jeśli w Twoim domu nie masz dużo wolnej przestrzeni nie musisz się o to martwić, ponieważ nasze place zabaw można składać. Wszystkie elementy są w pełni bezpieczne oraz przemyślane, aby małe jak i nieco większe dzieci mogły w pełni korzystać i szaleć niczym w przedszkolu! Kto nie chciałby mieć w swoim pokoju własnego placu zabaw? Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie sprzyja warto pomyśleć o zestawie gimnastycznym dla maluszków. Z wiekiem można dodać do placu zabaw dodatkowe akcesoria gimnastyczne, dlatego nawet nieco starsze dzieci będą mogły rozwijać w domu swoje pasje.

Jaki plac zabaw wybrać do domu?

Domowe place zabaw najczęściej wykonane są z dwóch materiałów – metalu i drewna. Najczęściej projektowane z metalu są publiczne place zabaw, które muszą być odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. My posiadamy wyłącznie drewniane place zabaw dla dzieci. Warto jednak zacząć wybieranie od innych kryteriów, jakimi są miejsce na plac zabaw oraz wiek dziecka. Nasza oferta zawiera domowe drewniane place zabaw w różnych rozmiarach tak, aby zarówno małe dziecko jak i starszy przedszkolak z powodzeniem zapewnił sobie na nim rozrywkę. Dostępne są rozmiary baby, mini, midi oraz maxi, które różnią się poszczególnym wyposażeniem. Nasz domowy plac zabaw z drewna zapewnia przyjemny dotyk naturalnego materiały, elegancki wygląd, niewielkie wymiary, możliwość składania placu zabaw jak i stosunkowo niską wagę. Dzieci są bardzo aktywne i wymagają rozładowania swoich emocji oraz energii. Aby Twoja pociecha mogła poczuć się w domu jak na sali zabaw powinniśmy dostosować rozrywkę do indywidualnych potrzeb pociechy oraz oczywiście zapewnić pełnie bezpieczeństwa. Twoje dziecko lubi się wspinać i patrzeć na świat z góry? Drabinka i ścianka spinaczkowa zamontowana w drewnianym placu zabaw okaże się w tym przypadku idealna! A może kocha się wpinać i zjeżdżać na zjeżdżalni? Nic straconego! W swoim asortymencie posiadamy także zestawy z drewnianym kołem gimnastycznym czy huśtawką dla najmłodszych. Domowy drewniany plac zabaw dla dzieci baby to strzał w dziesiątkę jako prezent dla naszego ciekawego świata malucha!

Korzyści płynące z domowego placu zabaw

Domowe place zabaw mimo tego, że wyglądają na pomniejszane wersje podwórkowych propozycji to dają praktycznie taką samą możliwość aktywności fizycznej dla naszego dziecka. Dzięki zabawie na drewnianym placu zabaw Twoje dziecko:

- rozwija siłę mięśni oraz koordynację ruchową

- uczy się balansu ciała oraz pokonywania własnych lęków

- aktywuje swoja kreatywność

- poznaje konsekwencję jaką niosą upadki

- z pożytkiem rozładowuje swój nadmiar energii

Zdajemy sobie sprawę, że drewniany plac zabaw to spory wydatek, natomiast większość rodziców, która zafundowała swoim dzieciom domowe place zabaw jednogłośnie stwierdza, że maluchy bawią się na nich praktycznie codziennie. Nie musisz martwić się, że będzie on stał nieużytkowany, ponieważ akcesoria do placów zabaw pozwalają na rozbudowanie konstrukcji co sprawia, że zabawa nigdy się nie kończy!

Plac zabaw w domu czy w ogrodzie?

Zarówno plac zabaw na ogrodzie jak i w domu posiada mnóstwo zalet. Oba te miejsca pozwalają na rozładowanie energii, dają własne miejsce do zabawy, które pozwoli w aktywny sposób spędzić wolny czas. Jednak warto mieć na uwadze, że z placu zabaw w domu dziecko będzie mogło korzystać codziennie – nawet kiedy na dworze panować będzie ogromna ulewa czy nadejdzie okres jesienno-zimowy. O sposobach na spędzenie czasu, które warto mieć na uwadze właśnie w tym okresie pisaliśmy w poprzednim artykule https://momiki.pl/pl/n/Jak-spedzac-czas-z-dzieckiem-w-jesiennie-i-zimowe-wieczory/13. Podsumowując, drewniany plac zabaw do domu to świetna inwestycja, która tak naprawdę wpływa na dalszy rozwój naszego dziecka. Może właśnie dzięki nim maluch odkryje swoją nową pasję? Kto wie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl